DUYURU VE HABERLER

Otomotivde son yıllarda yaşanan gelişmelere paralel olarak, gerek araçların hafifletilmesi için ve gerekse çarpışma testlerinde güvenliği arttırmak için, araç gövdelerinde de farklı metaller kullanılmaya başlanmıştır. Bu gelişme çerçevesinde kullanılan en önemli metallerden biri de Alüminyum ’dur.
 
Alüminyum metallerin, daha yumuşak olması, ısıyı çok hızlı yayması ve araçlarda kullanılan diğer metallere göre ergime noktasının düşük olması, onarımını da zorlaştırmaktadır.
 
Alüminyum panellerin onarımı için, uygun teknik özelliklerde bir cihazın yanında, birçok yardımcı ekipmana da ihtiyaç vardır. Kaldı ki bu cihaz ve yardımcı ekipmanlar temin edilse bile, alüminyum onarım tekniklerini ve bu cihazları kullanmayı bilen eğitimli personele de ihtiyaç vardır.
 
Met Teknik olarak biz, otomotiv üretim ve satış sonrası organizasyonlarının ‘’karoseri ve boyama ekipmanları’’ tedariki konusunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Aynı zamanda hasarlı araçların onarımı hususunda, Türkiye'nin en büyük kaporta eğitim kurumuyuz. Yılda 1.000 civarında kaporta teknisyeni, formen, servis müdürü ve bölge müdürü MET TEKNİK EGİTİM MERKEZİ’nde eğitim alıyor.
 
Met Teknik, Alüminyum panel onarımında da müşterilerine, hem ekipman konusunda hem de onarım teknikleri konularında destek olmaktadır. Bu amaçla, Alüminyum panel onarımlarında ihtiyaç duyulan tüm ekipmanları ile gerçek bir onarım seti olan Stanzani ART 840 modelini öneriyoruz.. Cihazın kullanım eğitimi, cihazı alan firmanın yerinde uygulamalı olarak ve ücretsiz yapılmaktadır.
 
Ürünü görmek için, web sayfamızdaki ÜRÜNLER bölümünden “Kaporta Şase Onarım Ürünleri” nin altında yer alan “Alüminyum Onarım Seti” ni inceleyebilirsiniz.