(+90) 216 311 80 00 pbx
Eğitim Merkezi

Her işin başı eğitim… Kaporta eğitimi de bizim işimiz.

Türkiye’de yeni bir konsept. Ülkemizin otomobil şasi ve kaporta onarım tekniklerinde lider eğitim kurumu. A’dan, Z’ye kaportacılık eğitimi.

Piyasayı takip etmektense, kendi standartlarını oluşturma ilkesiyle hareket etmeyi tercih eden MET TEKNİK, her zaman satış sonrası hizmetler ve eğitim konularına, satıştan daha fazla odaklanan bir firma olmuştur.

2004 Yılından itibaren Honda ve Kia guruplarının kaporta eğitimlerini Honda ve Kia eğitim merkezinde vermeye başlamıştır. Firma hedefimiz, her zaman "Kalite" kelimesiyle birlikte anılabilmektir.

Bu amaca ulaşabilmek için, 2007 yılında eğitim konseptini farklı bir boyuta taşıyan yeni ve bağımsız bir eğitim merkezi kurmuştur. Kurulduğu günden beri eğitim konusunu çok önemli gören Met Teknik, bu konuda adım adım ilerleyerek, tecrübelerini üst üste ekleyip eğitim konseptini bugünkü haline taşımıştır. Oluşturulan bu konsept, sektörümüzde büyük ilgiyle karşılanmış ve çok yoğun talep görmüştür. MET TEKNİK, başta Ford, Hyundai, Kia, Volvo, Skoda, Citroen, Scania, Nissan, Mitsubishi ve BMW olmak üzere, ülkemizin birçok değerli firmalarından bazılarının bir süre eğitim partnerliğini yapmış, birçoğunun da halen eğitim partnerliğini yapmaya devam ederek, bu lider otomotiv kuruluşlarının yetkili bayilerinde çalışan kaporta teknisyenlerinin eğitimini vermektedir. Bunun yanında Honda Türkiye'nin ve Renault Mais’in de eğitim partneri ve eğitim merkezi sponsorudur.

Tarafsızlık, bağımsızlık, ekipman ve teknoloji zenginliği, müfredat ve kurs zenginliği, kapasite büyüklüğü, piyasada yoğun olarak bulunan ve kullanılan ekipmanların tamamına yakınının mevcudiyeti açılarından eşsiz bir ilk olan met teknik eğitim merkezi, her geçen gün gelişimini de sürdürmektedir.

Yılın tamamında dolu olan ve anlaşmalı olduğumuz kurumlar için 52 haftada 70’e yakın kurs düzenlenen bu değerli eğitim merkezi, Türkiye’de yol ve kaza güvenliğine yönelik olarak da önemli standartlar oluşturma görevi de üstlenmiştir.

Eğitim merkezimizde sadece yurt içi kurslar değil, yurtdışı kurslar da düzenlenmektedir. Car-O-Liner firması adına her yıl yaklaşık 6 adet kurs, Ortadoğu bölgesinden gelen misafirlere hizmet etmektedir.

Türkiye’de bir ilk olan bu yeni eğitim konsepti, Car-O-Liner firması tarafından övgülere şayan olmuş ve ödüller kazanmıştır. Yine bir başka değerli İsveç kurumu olan Volvo fabrikasından yetkililer tarafından ziyaret edilen merkez, İsveçli otomobil ve eğitim uzmanları tarafından da övgüyle karşılanmıştır.

Eğitim merkezimizde düzenlenen eğitimler, kaporta ustalarımız, formenlerimiz, hasar danışmanlarımız, servis müdürlerimiz, bölge müdürlerimiz gibi çok geniş bir yelpazede yer almaktadır ve yılda bu eğitim merkezinde yaklaşık 700 sektör mensubu eğitim almaktadır.

Tüm hakları met-teknik.com'a aittir, izinsiz kopyalanamaz. Powered by bilnet.com.tr